۱۴۰۳/۱/۹

عصر ایران منتشر کرد: جزئیات جدید از ماجرای حوزه علمیه ازگل

در سند انتقال باغ صراحتاً ازگل نوشته شده است جواد عزیزی و محمدمهدی صدیقی (فرزند کاظم صدیقی) این مبلغ را نقداً به فروشنده یعنی کاظم صدیقی پرداخت کرده اند.

یک مورد جالب و عجیب در سند محضری انتقال مالکیت باغ ازگل از طرف حوزه علمیه امام خمینی به موسسه تحت مالکیت کاظم صدیقی و پسران مربوط به قیمت معامله و نحوه پرداخت آن است که 4 نکته دارد:

1 - در حالی که برآورد می‌شود باغ 4200 متری ازگل حدود 1000 میلیارد تومان ارزش داشته باشد، طبق سند منتشر شده در سایت یاشار سلطانی، این باغ به قیمت 66.446.424.000 ریال (حدود 6 میلیارد و 600 میلیون تومان) فروخته شده است که با این پول حتی نمی‌توان یک آپارتمان 50 متری نوساز در ازگل خرید. در واقع هر متر مربع از این باغ، تنها یک میلیون و 600 هزار تومان فروخته شده است؛ 150 برابر زیر قیمت!
2 - در سند انتقال باغ صراحتاً نوشته اند کل این مبلغ نقداً تسلیم فروشنده شده است. یعنی جواد عزیزی و محمدمهدی صدیقی (فرزند کاظم صدیقی) این مبلغ را نقداً به فروشنده یعنی کاظم صدیقی پرداخت کرده اند.
حتی اگر تمام این مبلغ را تراول چک 100 هزار تومانی داده باشند، باید بیش از 66 هزار و 400 قطعه تراول برده و تحویل داده باشند. حالا از کدام بانک این همه تراول گرفتند و اصلاً چرا بر خلاف عرف معاملاتی از چک تضمین شده یا واریز به حساب استفاده نکرده اند، امر دیگری است. اصلاً مگر دو شخص حقوقی، نقدی معامله می‌کنند؟ و البته فکر می‌کنید اصلاً این همه پول داده اند؟
3 - شاید گفته شود، چون آقای صدیقی فکر می‌کرده دارد به موسسه تحت نظارت حوزه منتقل می‌کند (!) این موارد را فرمالیته نوشته اند (آن هم در سند رسمی)! اگر این گونه است و قرار بود باغ حوزه به موسسه خود حوزه منتقل شود، اساساً چرا عقد بیع منعقد کرده و مبلغ نوشته اند؟ آیا این مبلغ و اعتراف فروشنده به دریافت نقدی تمام ثمن معامله، برای محکم کاری‌های بعدی نبوده است؟! مخصوصا این که تا ریال آخرش را هم نوشته اند!

4 - حالا که گفته اند باغ را بر می‌گردانند، حوزه علمیه باید 6.6 میلیارد تومان را به خریداران عودت دهد؟!

 

منبع: عصر ایران