۱۴۰۳/۲/۲

ارسال اقلام مورد نیاز به سیستان و بلوچستان توسط سپاه و ارتش

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه و پایگاه هوایی شهید لشکری مهرآباد در راستای خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان، اقلام مورد نیاز را به این مناطق ارسال کردند.

سردار سرتیپ پاسدار سید حسن مرتضوی فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در گفت و گویی با اشاره به اینکه خدمت‌رسانی به مردم شریف و انقلابی در مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان را وظیفه می‌دانیم و به آن افتخار می‌کنیم، افزود: در همین راستا تعداد یک هزار کیسه آرد، 2 هزار مورد انواع کنسرو، 3 هزار بطری آب معدنی، یک هزار سری اسباب بازی، 150 کارتن پوشک بچه، 10 کارتن لوازم بهداشتی، 300 بسته سبد کالا، 200 عدد کیسه خواب، 200 تخته پتو، 200 تخته روفرشی، یک هزار گالن آب و 500 البسه ورزشی کودکان اهدا شد.
وی اضافه کرد: نیروهای امدادی این قرارگاه به صورت مداوم و شبانه روزی در مناطق سیل زده حضور دارند و به انجام ماموریت های امداد و نجات می پردازند.

 

فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس تاکید کرد : این قرارگاه از آغاز سیل در استان سیستان و بلوچستان همواره کنار مردم این خطه بوده و همچنان به کمک های خود ادامه می دهد.
سردار مرتضوی گفت: نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تا عادی شدن شرایط در استان سیستان و بلوچستان و رفع مشکلات در کنار مردم این خطه حضور دارد و کمک های امدادی و غذایی ادامه خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم خلبان جعفری فرمانده پایگاه هوایی شهید لشکری مهرآباد نیز گفت: یک فروند هواپیمای ترابری سی - 130 متعلق به پایگاه هوایی شهید لشکری، شامل 6 هزار بسته آب معدنی، پنج تن مواد غذایی و پنج هزار نان بسته بندی به منظور کمک به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان به این منطقه ارسال کرد.

 

بارش‌های سیل‌آسا که در هفته پایانی فروردین ماه جنوب کشور را فراگرفت، بیشترین بارش‌ها را در جنوب سیستان و بلوچستان در شرایطی رقم زد که این منطقه پیش از نوروز نیز متاثر از سیل و بارش‌های شدید بود.

 

منبع: ایرنا