..::خبرجویان جوان ::..

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

دیدار نماینده سازمان ملل در عراق با سفیر ایران

جنین پلاسخارت نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در عراق با محمد کاظم آل صادق سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد دیدار و گفت و گو کرد.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

نماینده سابق مجلس: با کاهش اعتراضات باز هم باب دیپلماسی باز می‌شود

احمد بخشایش اردستانی گفت: تنها کشوری که نه به آمریکا می‌گوید ایران است و این شرایط آمریکا را عصبانی می‌کند و طبیعی است هر کاری کند تا جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار دهد.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

همه وعده‌های رییسی

رییس‌جمهوری: برخی کارهای انجام شده، از آرزوهای دیرینه کشور بود

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

پاسخ دهی به بیش از ۶۶ میلیون استعلام از طریق تبادل برخط اطلاعات با دستگاه های متولی یا ناظر در سال گذشته

برای ارائه گزارش عملکرد و آشنایی بیشتر با این مجموعه به سلسله گفت و گوهایی پرداخته که در این راستا با دکتر بهرام حسن زاده مدیرکل پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی به گفت و گو پرداختیم که در ذیل می خوانید.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

تخلیه ۳ شهر؛ شرط جدید ترکیه برای کُردهای سوریه

منابع خبری اعلام کردند که ترکیه شروط جدیدی را برای کُردهای سوریه تعیین کرده و در ازای عدم انجام عملیات زمینی در مناطق شمالی سوریه خواستار خروج آنها از سه شهر مهم در این منطقه شده است.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

مشاور فرمانده کل سپاه: آمریکایی‌ها فهمیده‌اند اشتباه کرده‌اند و اکنون برای مذاکره پیغام می‌دهند

مشاور فرمانده کل سپاه به تلاش آمریکا و اسرائیل و هم‌پیمانانشان برای ایجاد اغتشاشات و تضعیف ایران اشاره کرد و گفت: آنها خودشان فهمیده‌اند که اشتباه کرده‌اند و اکنون پیغام خصوصی می‌دهند که به مذاکرات برگردید.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما ؛ ۸۰ هزار میلیارد تومان!

فیلم سینمایی «آواتار» به کارگردانی جیمز کامرون در طول تاریخ سینما، با فروش ۲.۸ میلیارد دلار، بیش‌ترین فروش را تجربه کرده است.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

اقدام ضدایرانی جدید آمریکا؛ تلاش برای حذف ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل

سخنگوی کاخ سفید بار دیگر از اغتشاشات در ایران حمایت و به رغم ادعای رویکرد دیپلماسی دولت جو بایدن در قبال ایران اعلام کرد که واشنگتن برای حذف ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل تلاش می‌کند.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

چرا افزایش سن بازنشستگی؟

موضوع‭ ‬لزومِ‭ ‬افزایش‭ ‬سنِ‭ ‬بازنشستگی‭ ‬به‭ ‬قدری‭ ‬طیِ‭ ‬سال‌های‭ ‬اخیر‭ ‬تکرار‭ ‬شده‭ ‬که‭ ‬امروز‭ ‬حتی‭ ‬برخی‭ ‬از‭ ‬فعالان‭ ‬کارگری‭ ‬معتقدند‭ ‬رفتن‭ ‬به‭ ‬این‭ ‬سمت،‭ ‬امری‭ ‬محتوم‭ ‬است‭ ‬و‭ ‬نمی‌توان‭ ‬از‭ ‬آن‭ ‬گذشت‭. ‬اکبر‭ ‬شوکت‭ ‬اما‭ ‬چنین‭ ‬استدلال‌هایی‭ ‬را‭ ‬برای‭ ‬افزایش‭ ‬سن‭ ‬بازنشستگی‭ ‬نمی‌پذیرد‭. ‬

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

رژیم صهیونیستی به اوکراین گنبد آهنین می‌دهد؟

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در یک مصاحبه اعلام کرد که در حال ارزیابی گزینه ارسال سلاح از جمله سامانه گنبد آهنین به اوکراین است.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

غلبه بر بُعد چهارم

«اتساع زمان» یکی از مفاهیم جذابی است که به نسبی بودن بُعد چهارم برای ناظرهای مختلف که سرعت یا جاذبه بیشتری را تجربه می‌کنند، اشاره دارد و برای خیلی ها به فانتزی‌های شگفت‌انگیزی مثل سفر در زمان گره می‌خورد؛ این موضوع جذاب را با بیانی ساده و برپایه نسبیت خاص و عام اینشتین، بررسی کرده‌ایم

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

ترکیه ۱۹ شهرک در استان حلب سوریه را بمباران کرد

ترکیه دیروز دست کم ۱۹ شهرک در شمال سوریه را بمباران کرد که در نتیجه آن ۵ نیروی نظامی ارتش سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

چه سریال هایی نوروز امسال از تلویزیون پخش می شوند؟

تلویزیون این روزها به دنبال پخش سریال‌هایی جدید برای پخش در ایام نوروز و رمضان است و تاکنون آنچه نوید پخشش را می دهد، مجموعه هایی است که یا در گذشته تولید شده اند و یا فصل های جدید آنها در حال تولید است.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

گفتگویی مهم با رئیس خانه سینما؛ چه خبر از هنرمندان بازداشتی؟

گفت‌وگو ما با محمدمهدی عسگرپور، رئیس هیئت‌مدیره خانه سینما و مدیرعامل خانه هنرمندان، بعد از انتشار علنی بیانیه معروف خانه سینما انجام شد.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

متوسط قیمت مسکن تهران ۵۵ میلیون تومان شد

گزارش مرکز آمار ایران از تحولات بازار مسکن حاکی از آن است که طی دیماه امسال متوسط قیمت مسکن در شهر تهران به حدود ۵۵ میلیون تومان رسیده است.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

تکذیب ادعای کرونایی روحانی توسط سخنگوی وزارت بهداشت

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به ادعای کرونایی روحانی، اعلام کرد این ادعا صحت ندارد.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

نقوی حسینی: تمام مشکلات ما با چین و روسیه حل نمی‌شود

نماینده ادوار مجلس گفت: اگر دستگاه دیپلماسی دولت بهتر واقعیت های عرصه بین الملل را تجزیه تحلیل کند و برای هر موضوعی استراتژی و تاکتیک موثری را برگزیند، قطعا ضررهای کمتری نصیب ما می شود و منافع بیشتری را از این نوع بازیگری خواهیم برد.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

دیپلمات: رهبر چین در چه صورتی برای احیای برجام ورود می‌کند؟

از سال ۲۰۱۸، موضع چین در مورد برجام تغییر چندانی نکرده است - ترکیبی از درخواست برای احیای برجام، حضور حاشیه‌ای در مذاکرات وین و سرزنش یکجانبه گرایی ایالات متحده. پس از سفر رئیسی به پکن، آنچه که مقامات چینی به طور خصوصی به همتایان ایرانی خود گفته اند، موضوعی است که هیچ‌کس نمی‌خواهد درباره آن حرف بزند.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

از این بزرگ‌تر در جهان پیدا نمی‌شود!

کشف ابرخوشه‌های غول‌پیکر کهکشان‌ها، شناخت ما از کیهان به چالش می‌کشد. قوسهای غول‌پیکر کهکشانی که مقابل اندازه‌ آن‌ها هر چیزی در کیهان خرد به نظر می‌رسد.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

در حکم تازه مرضیه برومند چه آمده است؟

در حکم مرضیه برومند، به‌عنوان مدیرعامل جدید خانه سینما، بر نقش مهم او در ایجاد همدلی در جامعه سینمایی، سامان‌بخشی به امور رفاهی سینماگران و ایجاد زمینه‌های بهبود وضعیت جامعه سینماگران ایران و ارتقای جایگاه اجتماعی خانه سینما تاکید شده است.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

رونمایی از موشک کروز پاوه/ سردار حاجی‌زاده: اروپایی‌ها احترام خودشان را حفظ کنند

سردار حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: محدودیت بُرد ۲۰۰۰ کیلومتری موشک‌های ما به احترام اروپایی‌هاست، ان‌شالله احترام خودشان را حفظ کنند.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

سفرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا در تهران: ارسال تسلیحات به روسیه، تهدیدی مستقیم برای اروپا محسوب خواهد شد

در آستانه یک سالگی جنگ روسیه علیه اوکراین تمام سفیران کشورهای عضو اتحادیه اروپا و اوکراین در تهران با انتشار بیانه‌ای خواستار پایان دادن به این جنگ شده و از روسیه خواستند فورا خاک اوکراین را ترک کند.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

انتقاد شدید عبدی به طرح جنجالی دولت

عبدی نوشت: چنین تبعیض هایی فقط ناشی از منافع قدرت و بی اعتمادی مطلق به مردم و بیگانگی حکومتگران از جامعه است.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

ادعای فاکس‌نیوز: اسرائیل در تدارک حمله به ایران است

خبرگزاری «فاکس نیوز» می‌گوید بر اساس یک «گزارش درز شده»، پس از آنکه رهبران اسرائیل اخیرا «یک سری جلسات محرمانه» برگزار کردند، این کشور در حال تدارک برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران است.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

آمریکا، محدودیت‌های بازرگانی جدیدی علیه ایران وضع کرد

وزارت بازرگانی آمریکا روز جمعه همزمان با نخستین سالگرد جنگ اوکراین، به بهانه ارائه پهپاد از سوی ایران به روسیه، محدودیت های صادراتی جدید علیه تهران معرفی کرده است

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

کاخ سفید: روسیه ممکن است جنگنده در اختیار ایران قرار دهد

‏سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در نشست خبری روز جمعه ادعا کرد مسکو ممکن است جنگنده در اختیار ایران قرار دهد.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

رئیس دولت اصلاحات: اصلاح‌طلبی راستین، شیوه‌ای را پیشنهاد می‌کند که امکان تحقق آن بیشتر است

سید محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین کشورمان در پیامی به کنگره ی حزب مردم سالاری تاکید کرد: طبیعی است که باید باتوجه به موقعیت و اقتضائات زمان و مکان این راه و رسم بهتر و روشن‌تر تبیین شود و اصلاح طلب واقعی در کنار مردم برای اعتلاء کشور و کاستن از رنج‌های فراوانی که زنان و مردان جامعه با آن دست به گریبانند و بحران‌هایی که ملک و ملت با آن روبرو است راهکارهای خود را مشخص کند و امیدوارم احزاب و تشکل‌ها به‌خصوص جبهه محترم اصلاحات که خودشان هم با فشارهای فراوان و تنگناهای گوناگون روبرو هستند بیش از پیش در

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

پنتاگون: شراکت ایران و روسیه موازنه قدرت در خاورمیانه را تغییر می‌دهد

مقام‌های پنتاگون از اثرات گسترش شراکت نظامی ایران و روسیه روی موازنه قدرت در منطقه غرب آسیا ابراز نگرانی کرده‌اند.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

خبر جدیدِ رئیس سازمان انرژی اتمی درباره تاسیس نیروگاه اتمی در کارون

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: نیروگاه اتمی کارون با توان داخلی در استان خوزستان احداث می‌شود تا ایران اسلامی نیازی به خارجی‌ها در این زمینه نداشته باشد.

۱۴۰۱/۱۲/۱۷

خبرنگار وال‌استریت ژورنال: آژانس درباره غنی‌سازی ۸۴ درصدی در ایران جداگانه گزارش نمی‌کند

خبرنگار ارشد نشریه وال‌استریت ژورنال در توئیتی به نقل از منابع آگاه مدعی شد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار نیست به‌طور جداگانه درباره ادعای غنی سازی ۸۴ درصدی اورانیوم در ایران اطلاع رسانی کند.

۱۴۰۱/۱۲/۱

قدس همچنان ملتهب و پلیس رژیم صهیونیستی در حالت آماده باش مستمر

پلیس رژیم اشغالگر اعلام کرد به بالا بردن سطح آماده باش خود ادامه داده و برای درگیری‌های مستمر درقدس شرقی به خصوص در شعفاط، العیسویه، و جبل المکبر آماده است.

۱۴۰۱/۱۲/۱

خواص «هِل» از اثرات ضدسرطانی تا کاهش قندخون

هل، یک چاشنی خوش عطر و بو با خواص فوق‌العاده است و امروزه پای ثابت ادویه‌های مصرفیِ میلیون‌ها آشپز در سراسر جهان شده است.

۱۴۰۱/۱۲/۱

رصد سیارک عجیبی که طول آن ۳ برابر عرض آن است

ناسا به تازگی یک سیارک عجیب و غریب را رصد کرده است که طول آن سه برابر عرض آن است.

۱۴۰۱/۱۲/۱

سردار رادان: برخورد با سارقان شدید و بازدارنده خواهد بود

فرمانده فراجا با بیان اینکه برخورد با سارقان شدید و بازدارنده خواهد بود، گفت: نگرانی‌ها و دغدغه‌های مردم در زمینه سرقت را کاهش خواهیم داد.

۱۴۰۱/۱۲/۱

تیراندازی در مراسم عزا در خرمشهر!

فرمانده انتظامی شهرستان خرمشهر از دستگیری ۲ فرد مسلح که در مراسم عزا اقدام به تیراندازی و سبب مجروح شدن مأمور پلیس شدند، خبر داد.

۱۴۰۱/۱۲/۱

ادامه التهاب در بازار ارز و سکه

با رسیدن سکه به مرز ۲۹ میلیون و زمزمه های دلار ۴۹ هزار تومانی بانک مرکزی از اعلام برنامه های جدید ارزی در روزهای آینده خبر داد.

۱۴۰۱/۱۲/۱

جایزه یک میلیونی نهضت سوادآموزی؛ اگر با سواد شوید، پاداش می‌دهیم

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: هر کس که بی‌سواد است و خود خوانده مدرک بگیرد یک میلیون پاداش خواهد گرفت.

۱۴۰۱/۱۲/۱

کره شمالی دو موشک بالستیک کوتاه برد آزمایش کرد

کره شمالی در واکنش به رزمایش هوایی آمریکا و کره جنوبی در شبه جزیره، دو موشک بالستیک ناشناس دیگر شلیک کرد.

۱۴۰۱/۱۲/۱

عضویت رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا تعلیق شد

اتحادیه آفریقا عضویت رژیم صهیونیستی در این اتحادیه به عنوان عضو ناظر را تعلیق کرد.

۱۴۰۱/۱۲/۱

حذف خودکار چربی اثرانگشت از روی نمایشگر به لطف فناوری جدید

یکی از دوست نداشتنی‌ترین طبعات استفاده از شیشه روی قاب پشتی و حضور نمایشگرهای تمام صفحه کاملا شیشه‌ای روی جلو دستگاه را می‌توان جذب چربی اثرانگشت دانست. این موضوع زیبایی دستگاه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. خبر خوب این است که می‌توان به حذف خودکار چربی اثرانگشت از روی نمایشگر به لطف فناوری جدید امیدوار بود.

۱۴۰۱/۱۲/۱

نظریه‌ متفاوت دانشمندان: موجودات فضایی سیاه‌چاله‌ها را برای ذخیره‌سازی داده‌های کوانتومی ایجاد می‌کنند

دانشمندان در مقاله‌ای جدید، یک ایده هیجان‌انگیز را بررسی کرده است که به موجب آن، این نظریه مطرح می‌شود که موجودات فضایی و بیگانگان که از آن‌ها به نام alien یاد می‌شود، سیاهچاله ها را برای ذخیره سازی کوانتومی ایجاد کرده‌اند.

۱۴۰۱/۱۲/۱

رندگان بفتا 2023 اعلام شدند

جوایز فیلم بفتا در مراسمی که در لندن برگزار شد به معرفی برندگان ۲۰۲۳ خود پرداخت.

۱۴۰۱/۱۲/۱

سرپیری و « طلاق خاکستری » !

در نهمین کنگره ملی خانواده مطرح شد: «پدیده طلاق خاکستری یعنی جدایی افراد بالای ۵۵ سال که طی 2 دهه اخیر در کشور در حال شیوع است»

۱۴۰۱/۱۲/۱

چند خبر سینمایی داغ از روزهای آخر بهمن

آخرین روز بهمن ماه مصادف با سومین روز جشنواره موسیقی فجر آغاز شد و خونریزی مغزی شهرام عبدلی در صحنه فیلمبرداری، واکنش احسان علیخانی به حاشیه‌های مهاجرتش و قرار منع تعقیب فیلیمو گزیده‌ای از اخبار این روز بود.

۱۴۰۱/۱۲/۱

کشف ماکسیمم عمر برای انسان

به نقل از مدیکال اکسپرس، تحقیقات انجام شده در هلند نشان داده که حداکثر طول عمر سقف برای یک زن 115.7 سال است. برای مردان، این عدد 114.1 سال یعنی کمی کمتر است.

۱۴۰۱/۱۲/۱

بررسی اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در سراسر کشور

اعضای ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ضمن استماع گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرای آزمایشی طرح توزیع کالا برگ الکترونیک در شماری از استان‌های کشور، پیشنهادها و راهکارهای گسترش اجرا و تقویت زیرساخت‌های مورد نیاز برای اجرای کامل این طرح در سراسر کشور را مورد بررسی قرار دادند.

۱۴۰۱/۱۲/۱

انتقاد «پورابراهیمی» از سیاست‌های دولت در زمینه ارز

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بنده معتقدم که با اتخاذ سیاست‌های صحیح، بازار ارز قابل کنترل است اما اکنون دولت در حال طی کردن مسیری است که منجر به عدم کارایی در حوزه ارزی شده و به نوعی تکرار اشتباهات گذشته است.

۱۴۰۱/۱۲/۱

گزارش تکان‌دهنده نیویورک ‌تایمز از «ثابتی مخوف»

گزارشگران روزنامه مشهور آمریکایی در تاریخ 8 خرداد 1355(29 می 1976)، گزارش خود را از جنایات و شکنجه‌های وحشیانه پرویز ثابتی و همکارانش در ساواک علیه انقلابیون منتشر کردند

۱۴۰۱/۱۲/۱

عصبانیت آمریکا، اسرائیل و مدعیان اصلاحات از روابط ایران و چین

سفر رئیسی به چین و نتایج راهبردی آن به میزانی که رضایتمندی دو طرف و انعکاس و بازتابهای مثبتی در رسانه‌های مستقل و آزاد‌اندیش منطقه‌ای و بین‌المللی داشت، مخالفان و دشمنانی هم داشت که منافع خود را در تقابل با ایران‌، انزوای جمهوری اسلامی و توقف و عدم پیشرفت آن تعریف کرده‌اند و از این‌رو طبیعی است که عصبانی باشند و عصبانیت خود را هم پنهان نکنند.

۱۴۰۱/۱۲/۱

واکنش سردار آزمون بعد از درخشش در بوندس‌لیگا

مهاجم ملی پوش کشورمان بعد از درخشش برای لورکوزن واکنش نشان داد.