صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

ادامه التهاب در بازار ارز و سکه

با رسیدن سکه به مرز ۲۹ میلیون و زمزمه های دلار ۴۹ هزار تومانی بانک مرکزی از اعلام برنامه های جدید ارزی در روزهای آینده خبر داد.

نرخ ارز در بازار ارز (بازار متشکل)، دیروز با بیش از 500 تومان افزایش به حدود 44 هزار و 760 تومان رسید. این در حالی بود که کانال های اعلام نرخ معاملات فردایی ارز، قیمت ها را تا 49 هزار تومان نیز نشان دادند. در این حال دیروز بانک مرکزی از اعلام برنامه ها و سیاست های جدید خود در آینده نزدیک خبر داد. به گزارش خراسان، نرخ دلار در بازار آزاد، روندی صعودی دارد. دیروز در بازار متشکل (به عنوان تنها بازار رسمی معتبر ارز در کشور)، قیمت دلار با حدود 530 تومان افزایش نسبت به نرخ پایانی دو روز قبل، به 44 هزار و 760 تومان رسید. این در حالی بود که در کانال های مجازی، رقمی بیش از 49 هزار تومان نیز در جلوی عبارت «معامله شد»، درج شد و البته در ادامه، کمی عقب نشینی هم داشت.همزمان با روند افزایشی نرخ ارز، نرخ طلا و سکه نیز دستخوش افزایش شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه طلا و جواهر تهران، دیروز قیمت سکه طرح جدید، با بیش از یک میلیون و 600 هزار تومان افزایش به 28 میلیون و 800 هزار تومان  رسید.نیم سکه نیز تا بعدازظهر دیروز 15 میلیون و 400 هزار تومان و ربع سکه 10 میلیون و 300 هزار تومان معامله شد تا به ترتیب افزایش های 300 و 500 هزار تومانی برای این دو نوع سکه رقم بخورد. در این خصوص خبرگزاری مهر گزارش داد حباب سکه به مرز 8 میلیون تومان رسیده است؛  یعنی برای خرید این دارایی باید 8 میلیون تومان بیشتر از قیمت واقعی آن پرداخت شود.
اعلام سیاست جدید بانک مرکزی در روزهای آینده
در این حال، یک مقام بانک مرکزی از اعلام سیاست های جدید ارزی این بانک در روزهای آینده خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی، «راوشی» مدیر کل تجارت خارجی بانک مرکزی با تاکید بر این که نرخ سازی ها در فضای مجازی مبنای واقعی متناسب با فرایند تجارت خارجی کشور ندارد و قیمت ها دارای حباب است، به مردم توصیه کرد در بازار ارز از رفتارهای هیجانی مانند آن چه در گذشته در بازار بورس شاهد بودیم، پرهیز کنند تا متضرر نشوند. وی افزود: همان گونه که طی سال های گذشته و به رغم تحریم ها نیاز وارداتی کشور تامین شده،امسال هم این روند بر اساس آمار و ارقام، افزایش 30 درصدی داشته است. بنابراین تامین ارز واردات کشور به خوبی و بر اساس مولفه های تجاری و نیازهای واقعی انجام شده است و با قدرت ادامه دارد. راوشی از برنامه های بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز خبر داد و اعلام کرد: بانک مرکزی متناسب با شرایط ارزی کشور و به منظور بهبود شرایط، برنامه ها و سیاست های جدیدی در دست اقدام دارد که به زودی اعلام خواهد شد.

 

منبع: خراسان

شناسنامه


کدخبر: ۲۶۳۳۴۳
تاریخ: ۱۴۰۱/۱۲/۱     ساعت: ۱۲ : ۱۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: خبر ویژه       زیرسرویس: خبر ویژه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۴۰۲ چهارشنبه ۲ فروردين
  • ٢٩ شعبان ١٤٤٤
  • Mar 22 2023