صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

عضویت رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا تعلیق شد

اتحادیه آفریقا عضویت رژیم صهیونیستی در این اتحادیه به عنوان عضو ناظر را تعلیق کرد.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «موسی فقی محمد»، رئیس کمیساریای اتحادیه آفریقا از تعلیق عضویت رژیم صهیونیستی در این اتحادیه به عنوان عضو ناظر خبر داد.

فقی محمد اظهار داشت که عضویت رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا به عنوان ناظر تا رسیدگی کامل به این موضوع توسط یک کمیته ویژه تعلیق خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد که روز گذشته هیئت اسرائیلی از سالن نشست سران اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا اخراج شد، زیرا از هیچ مسئول اسرائیلی برای شرکت در این نشست دعوت نشده بود.

تعلیق عضویت ناظر رژیم صهیونیستی در بیانیه پایانی نشست اخیر اتحادیه آفریقا اعلام شده است. در بیانیه پایانی نشست سران اتحادیه آفریقا همچنین مخالفت تل آویو با طرح‌های فلسطینی و بین‌المللی برای ازسرگیری مذاکرات صلح به شدت محکوم شده است.

این بیانیه همچنین می‌افزاید: «از درخواست فلسطینیان برای عضویت کامل در سازمان ملل متحد حمایت می‌کنیم و خواستار حمایت بین‌المللی از آن‌ها هستیم.»

پیش از این، برخی منابع الجزایری از تلاش‌های این کشور برای سلب عضویت ناظر از رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا در اجلاس پیش روی این اتحادیه خبر داده بودند.

طی چند ماه گذشته رژیم صهیونیستی کشورهای آفریقایی را برای پذیرش این رژیم به عنوان عضو ناظر تحت فشار قرار داده بود و با مشوق‌های مالی، پروژه‌های پیشنهادی و برخی مسائل دیگر در حال چانه زنی با این کشورها جهت گرفتن نظر مساعد و مثبت آن‌ها برای تائید عضویت ناظر بوده است.

ماه آگوست گذشته نیز الجزائر، تونس، مصر، لیبی و موریتانی با موافقت «موسی فکی» رئیس کمیساریای اتحادیه آفریقا با عضویت رژیم صهیونیستی در این اتحادیه مخالفت کرده بودند.

 

منبع: مهر

شناسنامه


کدخبر: ۲۶۳۳۴۶
تاریخ: ۱۴۰۱/۱۲/۱     ساعت: ۱۲ : ۱۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: خبر ویژه       زیرسرویس: خبر ویژه
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۴۰۲ چهارشنبه ۲ فروردين
  • ٢٩ شعبان ١٤٤٤
  • Mar 22 2023