آخرين مطالب

دیدار نماینده سازمان ملل در عراق با سفیر ایران

جنین پلاسخارت نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در عراق با محمد کاظم آل صادق سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد دیدار و گفت و گو کرد.

نماینده سابق مجلس: با کاهش اعتراضات باز هم باب دیپلماسی باز می‌شود

احمد بخشایش اردستانی گفت: تنها کشوری که نه به آمریکا می‌گوید ایران است و این شرایط آمریکا را عصبانی می‌کند و طبیعی است هر کاری کند تا جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار دهد.

پاسخ دهی به بیش از ۶۶ میلیون استعلام از طریق تبادل برخط اطلاعات با دستگاه های متولی یا ناظر در سال گذشته

برای ارائه گزارش عملکرد و آشنایی بیشتر با این مجموعه به سلسله گفت و گوهایی پرداخته که در این راستا با دکتر بهرام حسن زاده مدیرکل پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی به گفت و گو پرداختیم که در ذیل می خوانید.

همه وعده‌های رییسی

رییس‌جمهوری: برخی کارهای انجام شده، از آرزوهای دیرینه کشور بود

تخلیه ۳ شهر؛ شرط جدید ترکیه برای کُردهای سوریه

منابع خبری اعلام کردند که ترکیه شروط جدیدی را برای کُردهای سوریه تعیین کرده و در ازای عدم انجام عملیات زمینی در مناطق شمالی سوریه خواستار خروج آنها از سه شهر مهم در این منطقه شده است.

مشاور فرمانده کل سپاه: آمریکایی‌ها فهمیده‌اند اشتباه کرده‌اند و اکنون برای مذاکره پیغام می‌دهند

مشاور فرمانده کل سپاه به تلاش آمریکا و اسرائیل و هم‌پیمانانشان برای ایجاد اغتشاشات و تضعیف ایران اشاره کرد و گفت: آنها خودشان فهمیده‌اند که اشتباه کرده‌اند و اکنون پیغام خصوصی می‌دهند که به مذاکرات برگردید.

اقدام ضدایرانی جدید آمریکا؛ تلاش برای حذف ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل

سخنگوی کاخ سفید بار دیگر از اغتشاشات در ایران حمایت و به رغم ادعای رویکرد دیپلماسی دولت جو بایدن در قبال ایران اعلام کرد که واشنگتن برای حذف ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل تلاش می‌کند.

پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما ؛ ۸۰ هزار میلیارد تومان!

فیلم سینمایی «آواتار» به کارگردانی جیمز کامرون در طول تاریخ سینما، با فروش ۲.۸ میلیارد دلار، بیش‌ترین فروش را تجربه کرده است.

چرا افزایش سن بازنشستگی؟

موضوع‭ ‬لزومِ‭ ‬افزایش‭ ‬سنِ‭ ‬بازنشستگی‭ ‬به‭ ‬قدری‭ ‬طیِ‭ ‬سال‌های‭ ‬اخیر‭ ‬تکرار‭ ‬شده‭ ‬که‭ ‬امروز‭ ‬حتی‭ ‬برخی‭ ‬از‭ ‬فعالان‭ ‬کارگری‭ ‬معتقدند‭ ‬رفتن‭ ‬به‭ ‬این‭ ‬سمت،‭ ‬امری‭ ‬محتوم‭ ‬است‭ ‬و‭ ‬نمی‌توان‭ ‬از‭ ‬آن‭ ‬گذشت‭. ‬اکبر‭ ‬شوکت‭ ‬اما‭ ‬چنین‭ ‬استدلال‌هایی‭ ‬را‭ ‬برای‭ ‬افزایش‭ ‬سن‭ ‬بازنشستگی‭ ‬نمی‌پذیرد‭. ‬

رژیم صهیونیستی به اوکراین گنبد آهنین می‌دهد؟

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در یک مصاحبه اعلام کرد که در حال ارزیابی گزینه ارسال سلاح از جمله سامانه گنبد آهنین به اوکراین است.

غلبه بر بُعد چهارم

«اتساع زمان» یکی از مفاهیم جذابی است که به نسبی بودن بُعد چهارم برای ناظرهای مختلف که سرعت یا جاذبه بیشتری را تجربه می‌کنند، اشاره دارد و برای خیلی ها به فانتزی‌های شگفت‌انگیزی مثل سفر در زمان گره می‌خورد؛ این موضوع جذاب را با بیانی ساده و برپایه نسبیت خاص و عام اینشتین، بررسی کرده‌ایم

ترکیه ۱۹ شهرک در استان حلب سوریه را بمباران کرد

ترکیه دیروز دست کم ۱۹ شهرک در شمال سوریه را بمباران کرد که در نتیجه آن ۵ نیروی نظامی ارتش سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

چه سریال هایی نوروز امسال از تلویزیون پخش می شوند؟

تلویزیون این روزها به دنبال پخش سریال‌هایی جدید برای پخش در ایام نوروز و رمضان است و تاکنون آنچه نوید پخشش را می دهد، مجموعه هایی است که یا در گذشته تولید شده اند و یا فصل های جدید آنها در حال تولید است.

تکذیب ادعای کرونایی روحانی توسط سخنگوی وزارت بهداشت

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به ادعای کرونایی روحانی، اعلام کرد این ادعا صحت ندارد.

متوسط قیمت مسکن تهران ۵۵ میلیون تومان شد

گزارش مرکز آمار ایران از تحولات بازار مسکن حاکی از آن است که طی دیماه امسال متوسط قیمت مسکن در شهر تهران به حدود ۵۵ میلیون تومان رسیده است.

گفتگویی مهم با رئیس خانه سینما؛ چه خبر از هنرمندان بازداشتی؟

گفت‌وگو ما با محمدمهدی عسگرپور، رئیس هیئت‌مدیره خانه سینما و مدیرعامل خانه هنرمندان، بعد از انتشار علنی بیانیه معروف خانه سینما انجام شد.

نقوی حسینی: تمام مشکلات ما با چین و روسیه حل نمی‌شود

نماینده ادوار مجلس گفت: اگر دستگاه دیپلماسی دولت بهتر واقعیت های عرصه بین الملل را تجزیه تحلیل کند و برای هر موضوعی استراتژی و تاکتیک موثری را برگزیند، قطعا ضررهای کمتری نصیب ما می شود و منافع بیشتری را از این نوع بازیگری خواهیم برد.

دیپلمات: رهبر چین در چه صورتی برای احیای برجام ورود می‌کند؟

از سال ۲۰۱۸، موضع چین در مورد برجام تغییر چندانی نکرده است - ترکیبی از درخواست برای احیای برجام، حضور حاشیه‌ای در مذاکرات وین و سرزنش یکجانبه گرایی ایالات متحده. پس از سفر رئیسی به پکن، آنچه که مقامات چینی به طور خصوصی به همتایان ایرانی خود گفته اند، موضوعی است که هیچ‌کس نمی‌خواهد درباره آن حرف بزند.

از این بزرگ‌تر در جهان پیدا نمی‌شود!

کشف ابرخوشه‌های غول‌پیکر کهکشان‌ها، شناخت ما از کیهان به چالش می‌کشد. قوسهای غول‌پیکر کهکشانی که مقابل اندازه‌ آن‌ها هر چیزی در کیهان خرد به نظر می‌رسد.

در حکم تازه مرضیه برومند چه آمده است؟

در حکم مرضیه برومند، به‌عنوان مدیرعامل جدید خانه سینما، بر نقش مهم او در ایجاد همدلی در جامعه سینمایی، سامان‌بخشی به امور رفاهی سینماگران و ایجاد زمینه‌های بهبود وضعیت جامعه سینماگران ایران و ارتقای جایگاه اجتماعی خانه سینما تاکید شده است.